Hovedseksjon

Publisert:

Dette året har Svendstuen satset mer på biblioteket. Åsa har har fått litt tid til å bygge opp biblioteket og gjøre det til et levende samlingsrom på skolen. Som del av dette skal elevene kunne komme til biblioteket for å finne og få anbefalinger til god litteratur. Ønsket er også at biblioteket blir et samlingssted for gode litterære opplevelser.

Fortellerstund
Som del av dette gjennomfører Åsa fortellerstund. Før vinterferien var sjette klasse så heldige å bli med på dette. Gjennom flere økter har de fått høre de spennende fortellingene fra norrøn-mytologi og lært om Tor, Odin, Loke og selveste Ragnarok. 
 
Sjetteklassinge har fulgt intenst med når de har hørt om alle de rare påfunnene til de norrøne gudene, hvor begrepet skadefryd kommer fra og hvorfor laksen tar den lange ferden oppover elevene for å gyte. Hvordan ondskap og grådighet førte til verdens undergang og det oppstod en ny jord og himmel. Den vi lever på nå. Elevene blir utfordret til å ta gode valg og arbeide for at vi unngår et nytt Ragnarokk.
 
I de neste ukene er det første og fjerde klasse som har blitt invitert med på fortellerstund. Denne gangen blir de tatt med inn i eventyrenes land.